22 Czerwiec 2021      Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz

W Kornwalii rozpoczął się szczyt państw grupy G7

12.06.2021 - 390

W Kornwalii rozpoczął się w piątek szczyt grupy państw G7. To pierwsze tego typu spotkanie od wybuchu pandemii. Biorą w nim udział przywódcy Francji, Niemiec, Kanady, Japonii, Włoch, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.
Przewodnim tematem rozmów będzie oczywiście, co nietrudno przewidzieć, pandemia Covid-19, a także sposoby na wychodzenie z kryzysu. Szczyt przywódców krajów grupy G7 potrwa do niedzieli.


Czytaj więcej...

Rzeszów jednym z nowych kierunków lotów z Luton zaproponowanych przez Wizz Air

wizair - 390

Wizz Air ogłosił nowe kierunki lotów z lotniska Londyn Luton. Podróże do Rzeszowa i Antalyi dołączą do lotów, które już się odbywają z lotniska w Luton.
Od 22 czerwca węgierskie linie lotnicze będą prowadzić loty dwa razy w tygodniu do tureckiego miasta Antalya. To piękny i bardzo popularny kurort nad Morzem Śródziemnym.


Czytaj więcej...

Zmiany w prawie drogowym już od kwietnia

zmiany w prawie drogowym - 390

Nowe regulacje wchodzą w życie w prawie drogowym od kwietnia. Zmienią one znacząco niektóre kwestie dotyczące ruchu drogowego. Kierowcy powinni zapoznać się ze zmianami, by nie być zaskoczonymi.


Czytaj więcej...

Szczepionki koncernu Moderna dostępne na Wyspach już pod koniec kwietnia

Screenshot 20210328-192941 Facebook - 390

Szczepionki Moderna powinny być w Wielkiej Brytanii do końca kwietnia, co pozwoli zwiększyć sprawczość służb medycznych w procesie szczepień.
Szczepionka zacznie być dostarczana na Wyspy za około trzy tygodnie. Minister kultury Oliver Dowden zasugerował, że władze muszą najpierw skupić się na tym, by szczepionkę rozdysponować w UK, zanim możliwy będzie jej transport zagranicę (Irlandia miała być podobno na liście takich krajów).


Czytaj więcej...

Naukowcy polecają zaszczepienie medyków i pracowników socjalnych szczepionkami Pfizer i Moderna.

virus - 24.01.2021 - 390

Naukowcy polecają, by zaszczepić pracowników ochrony zdrowia i opiekunów socjalnych szczepionkami Pfizer i Moderna, które jak udowodniono są bardziej efektywne.
Badacze z Uniwersytetu East Anglia wskazali na fakt mniejszej efektywności w ograniczaniu rozprzestrzeniania się wirusa preparatu Oxford - Astra Zeneca.


Czytaj więcej...

Protest związków nauczycielskich na Wyspach

A-classroom-at-Dashwood-Primar-feat - 390

Nauczycielskie związki zawodowe pozywają brytyjski rząd. Przedstawiciele National Association of Head Teachers, który zrzesza około 40,000 dyrektorów szkół na Wyspach oświadczyli, że wszczęli postępowanie sądowe przeciw brytyjskim władzom.
Sytuacja rozgrywa się o powrót dzieci i młodzieży do szkół po przerwie świąteczno - noworocznej.


Czytaj więcej...

Władze Wielkiej Brytanii mają nadzieję zaszczepić 80 % populacji

covid19 - 390

Na Wyspach Brytyjskich władze mają nadzieję na zaszczepienie 80 % populacji w ciągu roku. Oczywiście będzie to uzależnione od rożnych spraw natury logistycznej, choćby ewentualnego braku ciągłości dostaw szczepionek. Ocenia się, że żaden kraj nigdy w historii nie zorganizował szczepień w tak profesjonalny i dopracowany logistycznie sposób.
Szczepienie w Wielkiej Brytanii preparatem Pfizera i BioNTech trwa już od kilku dni w wyznaczonych do tego szpitalach. Teraz cały proces zostaje rozszerzony także na przychodnie. Na razie ich liczba sięga do 100, ale plany zakładają, że w akcję szczepień włączonych zostanie ok. 1000 przychodni.


Czytaj więcej...

57 procent Brytyjczyków chce zaszczepić się na Covid-19

pfizer - 390

57 procent Brytyjczyków chce zaszczepić się na Covid-19 szczepionką firmy Pfizer i BioNTech. Także ponad połowa respondentów jest zdania, że szczepienie na koronawirusa powinno być obowiązkowe.
Badania oparte są o wyniki sondażowe ośrodka Savanta ComRes. Chęć zaszczepienia się wyraziło 57 procent ankietowanych, zaś niechęć w sondażu przedstawiło jedynie 15 procent pytanych.


Czytaj więcej...

Więcej artykułów…